Jak działa myjnia bezdotykowa? Ostatnio często się nad tym zastanawiasz? Kupiłeś nowy samochód i chcesz go odpowiednio pielęgnować? Sporo osób regularnie korzysta z bezdotykowej myjni. Dlaczego to będzie dobra idea? Jak można tam umyć swoje auto? Jeśli nigdy tego nie robiłeś, to serdecznie zapraszamy do poniższego poradnika. Wyjaśniamy bowiem wszystko krok po kroku. Przedstawiamy także najczęściej popełniane błędy przez niedoświadczone osoby.
Bezdotykowa myjnia samochodowa: dlaczego warto korzystać?
Jest wiele powodów, które skłaniają ludzi do wyboru tego typu miejsc. Samodzielne mycie własnego samochodu przede wszystkim nie zawsze jest efektywne. Właściciele pojazdów nie do końca wiedzą, jakie środki używać w tym celu, w jakich proporcjach itp. Dodatkowo stosują nieodpowiednie szczotki, ścierki itd. A to prowadzi do powstawania np. mikrorys na lakierze. Inna sprawa jest taka, że samodzielne działanie w tym temacie jest powolne. Trzeba zatem poświęcić sporo czasu, by wszystko było zrealizowane naprawdę dobrze, dokładnie i bezpiecznie. Z tego względu sporo osób wybiera wizytę na bezdotykowej myjni samochodowej. Należy zaznaczyć, że takich miejsc powstaje zaś coraz więcej. Nie tylko chodzi o większe miasta, czy miasteczka, ale także wsie. Wyboru jest zatem relatywnie sporo. Zazwyczaj bezdotykowa myjnia samochodowa jest ulokowana obok np. centrum handlowego, sklepu motoryzacyjnego, czy warsztatu itp. W związku z tym można załatwić za jednym zamachem kilka spraw. Co jeszcze powoduje, że warto zdecydować się na korzystanie z bezdotykowej myjni samochodowej? Takie obiekty są odpowiednio skonstruowane. Zastosowane techniki powodują, że nie powstają mikrorysy na lakierze itp. Oczywiście, na tej płaszczyźnie sporo zależy od właścicieli pojazdów, którzy powinni umiejętnie wykonywać te zadania. Generalnie nie jest to jednak trudne, o czym przekonasz się za moment. Kolejna ważna sprawa dotyczy atrakcyjnych warunków finansowych. Poza tym użytkownicy mogą skorzystać nie tylko z usług podstawowych, ale także dodatkowych. Coraz częściej bezdotykowa myjnia samochodowa jest np. wyposażona w odkurzacze, czy osuszacze do lakieru. Zasadniczo korzystanie z takich usług jest szybkie. Przy okazji można za nie płacić nie tylko monetami. Czasami są one wymieniane na żetony. Niekiedy bezdotykowa myjnia samochodowa umożliwia płacenie przy pomocy kart kredytowych itp. Opcji jest zatem naprawdę sporo, co oczywiście zwiększa zainteresowanie takimi miejscami.
Jak umyć swój samochód krok po kroku?
Ab być zadowolonym z efektów finalnych, warto umiejętnie korzystać z bezdotykowej myjni samochodowej. Dzięki temu zaoszczędzisz też sporo czasu i przy okazji pieniędzy. Od czego warto tutaj zacząć? Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie płukanie wstępne. Na skutek tego zostaną usunięte m.in. błoto (to częsty problem zwłaszcza teraz, w czasie trwania okresu jesiennego) i piasek itp. Z kolei drobniejsze osady będą odpowiednio rozmiękczone. Ważna jest także technika wykonywania tego zadania. Rekomenduje się, by zacząć od dachu, a następnie powoli kierować się ku dołowi. Ostatnim etapem jest tutaj mycie kół i bliskich okolic tych elementów. Pamiętaj, że lanca powinna być trzymana około 40 cm od lakieru. Czas trwania tego etapu wynosi około 60 sekund. Później warto skorzystać z aktywnej piany (jeśli jest ona dostępna w ofercie bezdotykowej myjni samochodowej; w razie czego możesz zdecydować się na mycie przy pomocy szamponu lub proszku). W tym przypadku prawidłowa technika działania jest nieco inna. Zaleca się bowiem rozpoczęcie mycia od dołu i kierowanie piany szczególnie w rejony nadwozia, które są zazwyczaj mocno zabrudzone. Czas trwania tego etapu to około dwie minuty. Dopiero w tym momencie rozpoczyna się zaś właściwe mycie. Lanca powinna być trzymana około 40 cm od lakieru. To zadanie należy rozpocząć od przodu. Pamiętaj, by myć pojazd bardzo dokładnie. Czas trwania tej czynności to około trzy minuty. Jeśli pewne miejsca na karoserii są szczególnie zabrudzone, to warto zająć się nimi szczególnie pieczołowicie.
Polecamy szczególnie:
Co jeszcze jest bardzo ważne?
Kolejnym krokiem jest płukanie. Tutaj chodzi o dokładne usunięcie środka myjącego z nadwozia oraz wszystkich jego zakamarków. Sporo osób bagatelizuje tę czynność. A to poważny błąd. Jeśli płukanie nie będzie wykonane dokładnie, to na karoserii mogą pojawiać się potem mało estetycznie wyglądające zacieki itp. Trzeba zatem płukać tak długo, aż zacznie spływać sama woda (bez dodatku środków myjących). Zazwyczaj ta czynność trwa około dwie, trzy minuty. A często jest tak, że niedoświadczone osoby robią to bardzo szybko i zarazem niedokładnie. Przez to potem ich auta nie wyglądają do końca dobrze. To zaś nie wina myjni, a właściciela pojazdu. Dobrze byłoby zdecydować się także na obfite woskowanie. W ten sposób zabezpieczysz swój lakier np. przed osiadaniem brudu itp. Woskowanie powinno trwać około dwie minuty. Także do tej czynności warto się przyłożyć. Nie zapominaj również o nabłyszczaniu oraz precyzyjnym osuszeniu nadwozia. Te zadania powinny trwać mniej więcej dwie minuty.